Kiitokset ja onnittelut kaudesta 21-22
Julkaistu: 06.05.2022 09.51

Kiitokset ja onnittelut kaudesta 21-22

S-Kiekko Juniorit juhli onnistunutta kautta 2021 - 2022 Seinäjoen Uimahalli-Urheilutalolla torstaina 5.5. Kauden valmentajana palkittiin Jonni Pessinen (kuvassa), maalivahtina Rasmus Järvelä, tyttöpelaajana Iina Seppänen, poikapelaajana Karim Heinikoski ja herrasmiespelaajana Arttu Laitila. Myhin taistelijan maljan sai Mikael Mylläri ja Keitsun pytyn Jaakko Kangas.

Kauden 2021 - 2022 yhteistyökumppanina palkittiin Fresh Servant Oy. Yrityksen puolesta palkinnon vastaanotti toimitusjohtaja Sami Haapasalmi. Seuraperheen palkinnon sai Heikkilän perhe: Heli Heikkilä, Teemu Heikkilä, Roope Heikkilä, Oliver Heikkilä, Leo Heikkilä ja Linnea Heikkilä.

Seuran kasvatin, olympiapronssimitalisti ja MM-pronssimitalisti sekä tuore SM-hopeamitalisti (HIFK, Stadin Gimmat) Julia Liikalan menestys huomioitiin erityisesti. Hän oli paikan päällä vastaanottamassa seuran lahjan ja onnittelukukat.

Uutena huomionosoituksena S-Kiekko Juniorit jakoi Kannattaja-palkinnon. Sen sai Markku Mäenpää Seinäjoelta. NitroSkiekon stipendein palkittiin Peppi Salin, Jonni Kivistö ja Vertti Takala. Lisäksi maalivahtikoordinaattori Mikko Markkila palkitsi Tulevaisuuden tähti –palkinnolla Saku Rannan.