Haku auki! Päätoiminen valmentaja U18-ikäluokkaan
Julkaistu: 23.03.2021 00.00

Haku auki! Päätoiminen valmentaja U18-ikäluokkaanS-KIEKKO JUNIORIT RY ETSII PÄÄTOIMISTA VALMENTAJAA U18 IKÄLUOKKAAN

S-Kiekko Juniorit ry on Seinäjoella toimiva jääkiekkoseura, jonka toiminnassa on mukana yli 600 pelaajaa, heidän perheensä sekä useita kymmeniä koulutettuja valmentajia ja muita toimihenkilöitä. Joukkueita seurassamme on U8-U22 ikäluokissa sekä naisten- tyttöjen ja poikien harrasteryhmät. S-Kiekko juniorit ry ja Kuortaneen urheilulukio sekä Kuortaneen Olympic Training Center aloittavat yhteistyön alkavalla kaudella. Tavoitteena mahdollistaa tavoitteellisen jääkiekkoilijan kokonaisvaltainen arki yhdistämällä harjoittelu ja opiskelu.

Toimenkuvaan kuuluu joukkuevalmennuksen lisäksi Kuortaneen Urheilulukion aamuharjoittelun vetäminen, missä suuri osa joukkueen pelaajista opiskelee ja asuu Kuortaneen urheiluopistolla, jolloin mahdollistetaan Olympic Training Centerin täysipainoinen käyttö. Joukkuevalmennuksen lisäksi työnkuvaan kuuluu myös seuran jääjako (tähän saat tarvittavan opastuksen, aiempaa osaamista ei välttämättä tarvita). Toimenkuva tarkentuu valittavan henkilön löydyttyä. Tehtävä on määräaikainen kaudelle 2021-2022. Työ alkaa alustavasti 1.5.2021, mutta asiasta voidaan tarvittaessa sopia tarkemmin.

TARJOAMME

 • Monipuoliset harjoittelu- ja kilpailuolosuhteet Seinäjoella ja Kuortane Olympic Training Centerissä.
 • Kuortane Olympic Training Centerin loistavan alustan ja tuen kehittyä valmentajana.
 • Mahdollisuuden kehittää Seinäjoen ja Etelä-Pohjanmaan jääkiekkoa.
 • S-Kiekko perheen yhteisöllisyyden.
 • Toimivan S-Kiekko organisaation valmentajan tueksi.
 • Tilaisuuden olla osana kilpaikäluokkien valmennustiimiä.

PÄÄVALMENTAJALTA EDELLYTÄMME

 • Kykyä toimia tavoitteellisten nuorten jääkiekkoilijoiden kanssa.
 • Kokonaisvaltaisen harjoittelun merkityksen ymmärtämistä.
 • Riittävää valmennuskoulutusta ja ennen kaikkea halua kehittää omaa osaamistaan.
 • Halua ja kykyä toimia yhdessä muiden valmentajien sekä Kuortaneen Olympic Training Centerin asiantuntijoiden kanssa.
 • Valmiutta joustaviin työaikoihin (iltaisin ja viikonloppuisin).
 • Hyviä vuorovaikutustaitoja niin pelaajien, vanhempien kuin muidenkin sidosryhmien kanssa.
 • Halua olla osa seuran valmennustiimiä
 • Edellytämme oman auton käyttömahdollisuutta.

VAPAAMUOTOISET HAKEMUKSET OTSIKOLLA U18 PÄÄVALMENTAJA (+CV ja palkkatoive)

Hakemukset 5.4.2021 mennessä osoitteeseen: tuomas.takala@s-kiekko.com

Paikka täytetään HETI sopivan henkilön löydyttyä.

Lisätietoja tehtävästä tarvittaessa: valmennuspäällikkö Tuomas Takala p. 0503773884 tai ed. mainitulla sähköpostilla.

Valittavalta henkilöltä pyydämme lisäksi suostumusta esittää rikosrekisterilain (770/1993) 6 §:n 2 momentissa tarkoitettu ote rikosrekisteristä, erityisesti joutuessaan työskentelemään lain 927/2012 ”Laki lasten kanssa työskentelevien rikostaustan selvittämisestä” 2§ ja 3§ mukaisissa tehtävissä.